В София стартира информационната кампания „Направи промяната“, която е фокусирана върху превенцията и разпознаването на рисковете, свързани с нелегалната миграция. Кампанията е организирана от Главна дирекция „Гранична полиция“, Националната агенция за борба с престъпността на Обединеното кралство и Британското посолство в България.
В рамките на инициативата ще бъдат инсталирани 258 билборда, които ще служат за информация и помощ на населението относно опасностите от нелегалната миграция.
Н.Пр. Натаниел Копси, посланик на Обединеното кралство в България: "Вече доказахме колко силни можем да бъдем, когато работим заедно. Правителство, правоохранителни органи, бизнес и граждани имат обща отговорност. Заедно можем да предотвратим експлоатацията и да спасим човешки животи. "



