От петък в Париж е в сила забрана за продажба и употреба на алкохолни напитки. Решението е взето в контекста на рекордна гореща вълна и критичната ситуация в болниците, които не успяват да се справят с потока пациенти, пострадали от изключително високите температури.
Здравните заведения в Париж и околностите му са достигнали максималния си капацитет, а властите предупреждават, че рязкото повишаване на температурите е довело до увеличение на спешните случаи. Консумацията на алкохолно съдържащи напитки увеличава риска от дехидратация, топлинен удар и инциденти.
Парижкият полицейски префект Патрис Фор коментира ситуацията, заявявайки:
Достигаме точката на насищане в болничните заведения.Той подчертава, че броят на приетите пациенти продължава да се увеличава, което налага спешни превантивни мерки от страна на местната администрация.



