До 25 юни временно е променена организацията на движението в участъци на магистрала „Тракия“ в областите Стара Загора и Сливен. Ремонти на настилката ще се извършват в светлата част на денонощието между 7.00 ч. и 20.00 ч., като трафикът няма да бъде спрян, но ще бъде ограничавано навлизането в активната и аварийната лента.
Детайли по участъците на АМ "Тракия"
На 23 юни в област Стара Загора строителни работи ще се извършват в платното за Бургас в участъка от 165-и до 166-и км. На 24 юни ремонти ще се провеждат при 176-и км в платното към Бургас и между 165-и и 166-и км в платното към столицата. На 25 юни дейности ще се осъществяват в участъците при 160-и км и от 163-ти до 164-ти км в платното за София.
В момента в област Стара Загора се изпълнява превантивен ремонт в отсечката между 208-и и 229-и км в платното за София, като дейностите са разделени на два подучастъка. При изпълнението на дейностите, трафикът за столицата е ограничен и се осъществява двупосочно в платното за Бургас.
Промени в трафика
Пътен възел „Стара Загора“ е затворен, а трафикът в посока от Бургас към Стара Загора и от Димитровград към София е ограничен. Пътуващите от Бургас за Стара Загора и Димитровград се отбиват от пътен възел „Нова Загора“ (при 240-и км) по път III-554 Дядово – Езеро, път II-55 Езеро – Нова Загора и път II-66 Нова Загора – Стара Загора.
За пътуващите от Димитровград в посока София, движението минава от I-5 Димитровград – Стара Загора, след което по II-66 Стара Загора – Чирпан и качване на АМ „Тракия“ при пътен възел „Чирпан изток“ (при 184-ти км). Всички направени промени в движението са сигнализирани с пътни знаци.
Ремонти в област Сливен
В област Сливен започна изкърпване на отсечки в платното за София. На 23 юни ремонтни дейности се извършват в участъка при 269-и км, на 24 юни - при 262-ри км и на 25 юни в отсечката от 236-и до 237-и км. Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира водачите да бъдат внимателни и да следват поставената пътна сигнализация.



