Вандали съсипаха Царската чешма в Казанлък

Царската чешма в Казанлък е затворена за ремонт след акт на вандализъм, при който беше повредена мраморната облицовка на западния лъв.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

26 юни 2026 г. в 13:471 мин. четене0
Вандали съсипаха Царската чешма в Казанлък
Снимка: БНТ Новини

Емблематичната „Царска чешма“ в Казанлък, известна и като „Лъвовата чешма“, временно затвори врати за ремонт след вандалски акт, при който неизвестни лица демонтирали мраморната облицовка на западния лъв. Този инцидент нанася сериозни щети на един от основните символи на града.

От общинската администрация напомнят, че районът е под видеонаблюдение. Записите ще бъдат прегледани, за да се установят извършителите на вандалската проява. Местните власти призовават гражданите да се грижат за обществения имот и да сигнализират на телефон 112 за всякакви нарушения.

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката