Емблематичната „Царска чешма“ в Казанлък, известна и като „Лъвовата чешма“, временно затвори врати за ремонт след вандалски акт, при който неизвестни лица демонтирали мраморната облицовка на западния лъв. Този инцидент нанася сериозни щети на един от основните символи на града.
От общинската администрация напомнят, че районът е под видеонаблюдение. Записите ще бъдат прегледани, за да се установят извършителите на вандалската проява. Местните власти призовават гражданите да се грижат за обществения имот и да сигнализират на телефон 112 за всякакви нарушения.



