Тежкотоварен камион е катастрофирал на автомагистрала „Тракия“ в района на Карнобат. Шофьорът, на 61 години, е загубил контрол над управляваното превозно средство.
По информация от полицията, инцидентът е станал, когато камионът навлязъл в крайпътен паркинг. В следствие на това, превозното средство се удря два пъти в еластичната предпазна ограда и спира в отводнителна канавка.
Причината за катастрофата е внезапно влошаване на здравословното състояние на шофьора, който е получил инсулт. Той е транспортиран в болница в Бургас, където е настанен с опасност за живота.



