Тежка катастрофа на булевард "Липник" в Русе

Осемнадесетгодишен младеж е пострадал тежко при катастрофа на булевард "Липник" в Русе. Инцидентът предизвика обществено недоволство заради незаконни гонки.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

24 юни 2026 г. в 08:242 мин. четене1
Тежка катастрофа на булевард "Липник" в Русе
Снимка: Facebook

Тежка катастрофа стана на булевард "Липник" в Русе, където осемнадесетгодишен младеж пострада сериозно след инцидент, случил се минути след 1:00 часа през нощта. Произшествието е настъпило в района на кръстовището до бившето кино "Олимп" и пощенския клон, където автомобил BMW се забил и е бил смазан до неузнаваемост.

Катастрофата, по първоначални данни, е била между две превозни средства и е блокирала движението в района. На помощ веднага се отзовали екипи на Спешна помощ, пожарникари и патрули от Пътна полиция в Русе.

Сериозни наранявания и спешна интервенция

Вследствие на сблъсъка, немският автомобил е получил тежки материални щети, а предната му част е била деформирана. Поради разрушителния характер на инцидента, пожарникарите са се наложили да разрезят ламарините, за да извадят шофьора, който е бил приклещен. Младежът е транспортиран по спешност в болница с множество тежки травми, а лекарите все още се борят за живота му.

Служители от полицията в Русе са отцепили района и провеждат разследване, за да изяснят причините и обстоятелствата около катастрофата. Движението по булевард "Липник" е било блокирано за часове.

Обществено възмущение и искания за мерки

Инцидентът предизвика остро възмущение в Русе. Местните жители споделят, че феноменът на незаконните гонки и опасната скорост по пътищата не е нов. Един от тях, Миро Слав Малчев, е подчертава как булевард "Липник" е станал "писта" за гонки и отбелязва, че "КАТ Русе" е на същия булевард.

Бул. Липник се е превърнал в писта! КАТ Русе е на същия булевард. Шумът от изрязващи се мотори е стряскащ!

Друг гражданин, Александър Стойков, коментира ситуацията с усилията на държавата, отбелязвайки, че това е последствие от "драконовските мерки" на управлението.

Местните жители настояват за незабавни мерки от страна на Община Русе и "МВР - Русе". Те искат денонощно работещи светофари и камери за засичане на скорост, които да предотвратят опасната ситуация.

Докато кмет и КАТ се усетят, така ще е с тези гонки. Светофарите на булевардите и възловите улици не бива да се изключват дори нощем.
Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката