Стадион "Славия" приюти цветя в памет на загиналите деца

На стадион "Славия" се проведе ритуал за почит към двете деца, загинали при катастрофата на АМ "Тракия". Спортният клуб обяви едномесечен траур.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

25 юни 2026 г. в 14:591 мин. четене4
Стадион "Славия" приюти цветя в памет на загиналите деца
Снимка: БНТ Новини

В памет на двете деца, загинали в тежката катастрофа на АМ "Тракия" вчера, стадион "Славия" беше отрупан с цветя. Момчетата, част от академията на клуба, пътували за турнир в Албена. Сред жертвите е и бащата на едното от тях.

Треньорът Иван Терзийски, който също пострада при инцидента, е стабилизиран. За съжаление, съпругата му, също в автомобила, остава в тежко състояние и беше транспортирана до Пловдив с въздушна линейка.

Обявен траур

От спортен клуб "Славия" обявиха едномесечен траур, а тренировъчният процес на школата е преустановен до второ нареждане. Българският футболен съюз и множество родни клубове изразиха съболезнования към семействата на загиналите.

През деня фенове и приятели на загиналите, както и деца от школата с родителите си, се събраха на стадиона в квартал "Овча купел" за да почетат паметта им. Ограда на стадиона беше обсипана с цветя, а закачени бяха плакати с надписи като "Сбогом, малки ангели" и "Вашият пламък няма да угасне".

Предложения за благотворителен мач

Клубовете "Левски" и ЦСКА вече изразиха готовност да подкрепят благотворителен мач с "Славия" в помощ на пострадалите и семействата на жертвите. От ПФК "Славия" ще бъде открита специална дарителска банкова сметка.

снимки: БГНЕС

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката