Спортен турнир по "Игри на волята" в Две могили

Деца и младежи от Две могили участваха в спортен турнир по модела на "Игри на волята", организиран в контекста на превенция на зависимостите.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

25 юни 2026 г. в 16:001 мин. четене0
Спортен турнир по "Игри на волята" в Две могили
Снимка: ОДМВР - Русе

Деца и младежи от град Две могили участваха в спортен турнир, вдъхновен от телевизионния формат "Игри на волята". Събитието се проведе на 24 юни в зала "Филип Тотю" и съвпадна с Международния ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотици.

Цели на инициативата

Инициативата има за цел да насърчи превенцията срещу зависимостите сред младите хора чрез спорт и активен начин на живот. В турнира участваха ученици на възраст между 11 и 16 години от двете училища в града. Организаторите - Община Две могили, РУ - Две могили, Превантивно-информационен център - Русе и Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, акцентираха на важността на спорта в изграждането на здравословен начин на живот.

Подкрепа от полицията

Служителите на реда активно участваха в състезанието, за да подкрепят младите участници. По думите на организаторите, спортът е най-добрата алтернатива на рисковото поведение. Официалното послание на събитието беше:

Сътрудничим днес, пазим бъдещето утре
.

Награди и демонстрации

Програмата на турнира включваше демонстрации на бойни изкуства, които впечатлиха публиката. По време на състезателната част учениците работеха в екип и се състезаваха в различни физически тестове. Всички участници получиха грамоти, медали и подаръци, а наградените със купи състезатели носеха надписа "Независими от зависимости". Основното мото на събитието беше:

Силата е в избора
.

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката