Мерки за запазване на водните ресурси
Властите в България обявиха, че ще вземат спешни мерки, за да предотвратят воден режим в Плевен и Ловеч това лято. Регионалният министър Иван Шишков информира за предприетите действия след среща с представителите на водния холдинг и водните оператори в региона.
Проблемът с водоснабдяването в Плевен и Ловеч остава сериозен, поради остарялата инфраструктура и недостатъчната свързаност с допълнителни водни източници. Възстановителните работи по мрежата ще продължат, като финансирането ще бъде осигурено от бюджета за по-обширни проекти.
Коментари на властите
Николай Копринков, началник на политическия кабинет на министър-председателя, подчерта проблемите в управлението на водните ресурси в страната. Той отбеляза:
Водните ресурси на страната не се управляват достатъчно добре, да не кажа зле, в резултат на което през последните години някои райони бедстваха заради липса на вода.
Иван Шишков също коментира ситуацията, споделяйки, че
продължаваме разбира се подмяната на уличната водопроводна мрежа в Плевен, приоритетен обект, очаквайте да бъде направена и проверка от мррб да видим наистина как се движат тези ремонтни дейности.
Той акцентира на важността на предприетите мерки през тази година и изрази надежда, че режимът на водоснабдяване в Плевен и Ловеч ще бъде минимален, а в идеалния случай дори да бъде избегнат напълно.



