Системата за спешна медицинска помощ по въздуха беше задействана за 49-годишната жена, която пострада тежко при катастрофата на автомагистрала "Тракия" вчера.
Жената продължава да бъде в критично състояние след проведени операции в МБАЛ "Св. Пантелеймон" в Ямбол. Въпреки че е стабилизирана, лекарите продължават да следят жизненоважните ѝ показатели и нейното състояние остава сериозно.
След оценка, екип от реаниматори и медицински специалисти, пристигнал с въздушната линейка, реши да транспортира пациентката до УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив за специализирана помощ.



