Регионалната инспекция по околна среда и води във Варна обяви старта на проверка, след като Регионалната здравна инспекция сигнализира за влошеното качество на водите за къпане в района на Офицерския плаж.
Проверката ще се извърши днес и утре, по време на която ще участват специалисти от Община Варна, Басейнова дирекция „Черноморски район“, „Водоснабдяване и канализация – Варна“ ООД и Регионална лаборатория – Варна, която е част от Изпълнителната агенция по околна среда.
По време на инспекцията ще се направи обстоен оглед на заустваните в Шокъровия канал и деретата от неговия водосбор дъждовни и други води. Освен това ще бъдат взети проби от водата. Резултатите от проверката ще бъдат публикувани в най-кратък срок, уверяват от инспекцията.
В края на миналата седмица, Областната администрация във Варна съобщи, че областният управител Марио Смърков планира работна среща с представители на различни институции и концесионери на морските плажове, на която ще се обсъди как да се осигури по-ефективен контрол върху качеството на морската вода и чистотата на плажовете.



