Жители на бургаския квартал "Сарафово" организираха протест поради значителните забавяния на ремонта на главната улица "Ангел Димитров". Според местните, строителните дейности се бавят с месеци, което затруднява движението и води до прах и мръсотия в района.
Протестиращите настояват за значително подобряване на инфраструктурата, освен това искат и повече паркоместа. В знак на недоволство, те блокираха входа на квартала при кръговото кръстовище.
Мартин Петров, един от организаторите на протеста, коментира:
Този път се разкопава и се оставя така от септември месец. Един тротоар от 200м се прави една година. Майките с колички минават през тези кални пътища и отделно си чупим колите.
Иван Илчев добави:
Нещата, които сега се правят сега на парче буквално последните няколко дни, защото се чу, че има протест, не ни задоволяват по никакъв начин. Инфраструктурата в квартала е под всякаква критика-дупки, липса на тротоари, разбити улици, тотална липса на координация за парк за паркиране на автомобили.
Мариола Костова подчерта важността на втори вход-изход за квартала, който бе гласуван през 2024 г. и трябваше да бъде реализиран през 2025 г. Помощник на кмета Борислав Томов обясни текущите дейности:
В Сарафово се изгражда нов тротоар, асфалтира се изцяло ул. Ангел Димитров. Строим крайморски парк, рехабилитираме читалището, строим нов вход-изход. Много неща се случиха през последните години.



