По време на футболния турнир „Смолян къп 2026“ в Пампорово е подаден сигнал за хранително натравяне на деца. Родители на участниците се оплакаха от проблеми с храната в хотела, където са настанени децата.
Според информацията, два от отборите са се отказали да участват в турнира, тъй като децата не се е чувствали добре след хранене. Регионалната здравна инспекция е получила множество сигнали по случая. От инспекцията съобщиха, че от 180 човека в хотела, само 6 деца са изразили оплаквания, а две от тях са потърсили медицинска помощ, но не са били хоспитализирани.
Ивайло Димов от родителите заяви:
Петък разбрахме от самите деца за множество случаи на стомашно-чревни разстройства, интензивно повръщане. Виене на свят, като ние гледаме всеки един мач от турнира и сме свидетели как някои от децата едва ходят по терена. Идват пребледнели.
Д-р Сийка Чернева от РЗИ-Смолян посочи:
Към момента е спокойно, че сме пет-шест деца открили с такива оплаквания от повръщания и болки в корема. В момента са добре децата и от взетите проби от персонала и от двама болни и от двама, които са били с оплаквания, от треньорите, ще изчакаме резултатите.



