На 23 юни, когато се чества Международния ден на Олимпизма, президентът Илияна Йотова ще организира тържествена церемония за награждаването на учениците с най-високи постижения от "Президентския тест" в рамките на инициативата "Спортувай с президента". Събитието ще се проведе в Гербовата зала на "Дондуков" 2 и е част от кампания, която отбелязва своята пета годишнина.
Инициативата "Спортувай с президента" цели да насърчи активността и здравословния начин на живот на българските деца чрез извънучилищни спортни занимания и нововъведения в физическото възпитание. През учебната година учениците от цялата страна участват в "Президентския тест", който включва седем физически упражнения, оценяващи сила, издръжливост, бързина, ловкост и гъвкавост. Участниците, постигнали най-добри резултати, ще бъдат отличени от държавния глава.
През миналата година над 30 деца от 17 областни града, показали най-високи резултати, бяха наградени от предишния президент Румен Радев в същата зала.


