На 23 юни 2026 г. президентът Илияна Йотова връчи наградата "Банка на годината" на тържествена церемония, която отбеляза 35-ата си годишнина. Първото връчване на наградите се състояло през 1992 година и оттогава те се утвърдиха като най-престижното отличие в банковия сектор.
По време на събитието, Йотова акцентира на важната роля на банките за плавното приемане на еврото. Тя отбеляза, че именно финансовите институции играят значителна роля в икономиката на страната.
Илияна Йотова: "Банковата система в България е изключително добре работеща система. Ако върнем малко времето назад - от последните години, от голямата икономическа финансова криза, която заля света, и се отрази на нашата страна, 2008-2009 година, да си спомним само колко кризи заляха света и Европа - през тази криза, после дойдоха сътресенията с огромните миграционни процеси, после Ковид, после една война, че и още една война, но банковата система остана изключително стабилна."



