Петнайсет абитуриенти от Спортното училище в Русе получиха дипломи

На тържествена церемония в Русе, петнайсет зрелостници от Спортното училище получиха своите дипломи и свидетелства за професионална квалификация.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

26 юни 2026 г. в 13:162 мин. четене0
Петнайсет абитуриенти от Спортното училище в Русе получиха дипломи
Снимка: Областна администрация - Русе

На 26 юни 2026 г. в Русе, петнайсет абитуриенти от Спортното училище "Майор Атанасов Узунов" заслужено получиха своите дипломи за завършено средно образование. В рамките на официалната церемония, те бяха удостоени и със свидетелства за професионална квалификация за помощник-треньор по избрания спорт. Събитието уважи заместник областният управител на Русе, д-р Валери Йорданов.

Отличниците от випуска

Средният успех на завършващите е впечатляващ - 4,82. Три от учениците постигнаха изключителни резултати, съчетавайки отлично представяне в спорта и образованието. Никола Димов, трениращ кану-каяк, завърши с отличен 5,88. Състезателят по джудо Светломир Великов получи отличен 5,80, а боксьорката Диляра Ахмед завърши с 5,53.

Послания към абитуриентите

Д-р Валери Йорданов, като бивш възпитаник на училището, изрази своите емоции и връчи част от наградите на отличниците. Той подчерта важността на момента, казвайки:

Днес затваряте една важна страница от живота си и поемате по своя собствен път с увереност, дисциплина и дух на победители, които спортът е изградил у Вас.

Заместник-директорът по учебната дейност, инж. Мая Шелявска, насърчи младежите да бъдат смели в стремежите си и да запазят волята за развитие. Тя отбеляза:

Никога не губете волята да се развивате и да побеждавате както на спортната арена, така и в живота.

Признателност и сътрудничество

В поздравителен адрес от името на ректора на Русенския университет "Ангел Кънчев", проф. д-р Десислава Атанасова, бе оценена работата на училището и бе подчертано традиционното добро сътрудничество между двете институции. Тя пожела на завършващите успех в бъдещите им начинания.

Никола Димов, като водещ ученик, изрази благодарността на випуска към преподавателите и треньорите, казвайки:

Обръщам се към всички мои учители с благодарност, уважение и признателност.
Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката