Първият домакински мач на Дунав в Първа лига необходими ли е срок

Градският стадион в Русе ще приема мачовете на Дунав през юли след завършване на ремонта. Кметът увери, че всички условия за лицензиране са изпълнени.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

24 юни 2026 г. в 17:082 мин. четене5
Първият домакински мач на Дунав в Първа лига необходими ли е срок
Снимка: DUNAVMOST

Градският стадион в Русе ще бъде готов за провеждане на първия домакински мач на футболния клуб "Дунав" в Първа лига, който е насрочен за последния уикенд на юли. На пресконференция, проведена в сряда, кметът Пенчо Милков увери, че ремонтът приключва в срок и Общината изпълнява необходимите изисквания на Лицензионната комисия на Българския футболен съюз, за да избегне необходимостта от временно игране на домакинските мачове в друг град.

Милков сподели: "Отначало нещата изглеждаха невъзможни. Имаше опасност Дунав да играе домакинските си мачове във Велико Търново или в Разград, което за мен е унизително. Затова си поставих лична цел да не се стига до това." Към момента клубът е подал необходимата документация и е получил условен лиценз, като през юли е предвиден нов инспекционен оглед от страна на футболната централа.

Подмяна на седалките и сигурност

Кметът адресира въпросите на гражданите относно подмяната на седалките по трибуните. Оказа се, че предишните столове са бил предназначени за закрити спортни съоръжения, което е довело до бързо амортизиране и рискове за сигурността на зрителите. "Лицензионната комисия е преценила, че те могат лесно да се счупят и да създадат риск от нараняване, затова ни задължиха да ги сменим", разясни Милков.

Общо 4500 нови седалки ще бъдат поставени, като част от тях вече оформят надписа на града на син фон. Кметът изказа признателност към частните фирми, които направиха дарения под формата на материали и нови седалки за ремонта.

Модернизация на стадиона

Ремонтите обхващат и стълбищата, бордовете и зоните за зрители, за да отговорят на стандартите за безопасност. Съблекалните и санитарните помещения също преминават през обновление, като новото обзавеждане се очаква до края на юни. Важно е да се отбележи, че Общината е изграждане и нова ограда за разделяне на ВИП зоната от пътя на футболистите.

В заключение, заместник-кметът Димитър Недев призова привържениците на клуба и местната общественост да пазят обновената инфраструктура и да поддържат висока чистота по време на предстоящите срещи в елитната дивизия.

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката