Отборът на Гранична полиция - Русе завоюва бронз на турнир

Женският отбор на Гранична полиция - Русе спечели трето място на Републиканския турнир по стрелба във Варна, демонстрирайки отлична форма.

М

Мартин Колев

Редактор контекст

28 юни 2026 г. в 13:201 мин. четене
Отборът на Гранична полиция - Русе завоюва бронз на турнир
Снимка: ГД Гранична полиция

Женският отбор на Регионалната дирекция "Гранична полиция" - Русе спечели престижното трето място в Републиканския турнир по стрелба с пистолет за служители на Министерството на вътрешните работи. Състезанието се състоя в периода от 22 до 24 юни 2026 г. в морската столица Варна.

Двете инспектори, Калина Великова и Александра Петкова, демонстрираха изключителна точност на мерника и се класираха на призовото място в отборната надпревара. Турнирът за "Купа България" събра най-добрите стрелци на ведомството.

Класиране и представяне

В комплексното класиране представителите на РДГП - Русе завзеха четвърта позиция. В състава на отбора влизат инспекторите Калина Великова и Александра Петкова, както и младшите инспектори Самуил Младенов и Мирослав Вълков. По време на състезанието униформените показаха висока концентрация и дисциплина, които са важни за тяхната ежедневна работа по охрана на държавната граница.

Признание от ръководството

От Главна дирекция "Гранична полиция" похвалиха усилията на своите служители:

Поздравяваме колегите от РДГП - Русе и всички участници в турнира за достойното представяне и професионализма.
Спортът заема важно място в подготовката и екипния дух на системата на МВР.

Организация на турнира

Този турнир е важна част от спортния календар на Спортната асоциация на МВР и е организиран от Центъра по бойна подготовка и спорт при Академията на МВР, в сътрудничество с ОДМВР - Варна.

М

За автора

Мартин Колев

Подготвя кратки обяснения и контекст към водещите новини.

Още от рубриката