Женският отбор на Регионалната дирекция "Гранична полиция" - Русе спечели престижното трето място в Републиканския турнир по стрелба с пистолет за служители на Министерството на вътрешните работи. Състезанието се състоя в периода от 22 до 24 юни 2026 г. в морската столица Варна.
Двете инспектори, Калина Великова и Александра Петкова, демонстрираха изключителна точност на мерника и се класираха на призовото място в отборната надпревара. Турнирът за "Купа България" събра най-добрите стрелци на ведомството.
Класиране и представяне
В комплексното класиране представителите на РДГП - Русе завзеха четвърта позиция. В състава на отбора влизат инспекторите Калина Великова и Александра Петкова, както и младшите инспектори Самуил Младенов и Мирослав Вълков. По време на състезанието униформените показаха висока концентрация и дисциплина, които са важни за тяхната ежедневна работа по охрана на държавната граница.
Признание от ръководството
От Главна дирекция "Гранична полиция" похвалиха усилията на своите служители:
Поздравяваме колегите от РДГП - Русе и всички участници в турнира за достойното представяне и професионализма.Спортът заема важно място в подготовката и екипния дух на системата на МВР.
Организация на турнира
Този турнир е важна част от спортния календар на Спортната асоциация на МВР и е организиран от Центъра по бойна подготовка и спорт при Академията на МВР, в сътрудничество с ОДМВР - Варна.



