Националният съвет за тристранно сътрудничество е насрочил заседание, на което работодатели, синдикати и представители на властта ще обсъждат четири законопроекта. Те са внесени от партиите "Демократична България" и "Продължаваме промяната" и се отнасят до осигуровките на държавните служители, както и до условията за отпуск след раждане.
Едно от предложените изменения предвижда държавните служители поетапно да увеличават осигуровките си през осем години до достигане на 40%. Тази мярка вече получи подкрепа от Българската стопанска камара, но само при наличието на икономическа обосновка.
Въпреки че управляващите дават своята подкрепа за предложените поправки, днешното заседание ще даде възможност за изразяване на становища и от Министерството на финансите.



