От администрацията на столичния район "Младост" обявиха, че тази вечер, след 22:00 ч., ще се проведе обработка срещу комари. Процедурата ще обхване всички населени места в района, като ще се извърши при условия на безопасност и с използването на сертифицирани препарати, одобрени от компетентните органи.
За безопасността на гражданите, се препоръчва да затворят прозорците на жилищата си по време на обработката. Също така, е желателно да се ограничи стоенето на открито в близост до зоните, които ще бъдат третирани.
В случай на неблагоприятни метеорологични условия, пръскането ще бъде отложено за следващия подходящ ден.



