Седемнадесетгодишен младеж с електрическа тротинетка е настанен в болница след инцидент с лек автомобил в Русе, съобщават от пресцентъра на ОДМВР - Русе.
Произшествието е станало около 12:20 часа на кръстовището между улиците "Даме Груев" и "Никола Й. Вапцаров", в близост до блок номер три. Според информация, 67-годишният шофьор на лек автомобил "Дачия Сандеро" е навлязъл в кръстовището, в момента, когато младежът е управлявал индивидуалното електрическо превозно средство "KUKIRIN G2 Master".
От удара, младежът е получил фрактура на коляното. На местопроизшествието веднага са пристигнали екипи на полицията и спешна помощ. Проби за алкохол от двамата участници в инцидента показали отрицателни резултати.
Вече е образувано досъдебно производство, а служителите на ОДМВР - Русе продължават разследването, за да установят точните обстоятелства, довели до катастрофата.



