Ловчанският митрополит Гавриил бе удостоен с орден "Св. св. Кирил и Методий" – I степен, по решение на Св. Синод, взето на заседанието му на 12 февруари 2026 г. Наградата е по повод 25-годишнината от неговия избор за епархийски митрополит и за значимите му църковни заслуги.
По време на церемонията, Негово Светейшество Българският патриарх Даниил изрази своето уважение и желаеше на митрополит Гавриил дълги години да продължава да служи на Църквата и да получава Божията подкрепа в своите начинания.
Негово Светейшество пожела още дълги години на митрополит Гавриил да служи на Църквата.
В отговор митрополит Гавриил благодари за отличието и изрази надежда, че с помощта на по-висшето духовенство и подкрепа от патриарха, ще продължи да изпълнява своето служение.



