Милена Милотинова, генерален директор на Българската национална телевизия (БНТ), бе отличена с наградата "WEBIT Changemakers" за нейния значителен принос за изграждането на позитивния глобален образ на България и утвърдването на добрия имидж на обществената телевизия.
Тази награда се присъжда в контекста на историите успех на България, особено свързани с участие в музикалния конкурс "Евровизия" през 2026 година.
Освен Милотинова, признание получиха и двама популярни водещи на БНТ: Бойко Василев от предаване "Панорама" и Мариана Векилска от "България в 60 минути", обявени за Двигатели на бъдещето.
„Това е признание не само за мен, това е признание за целия екип на Българската национална телевизия“, заяви Милена Милотинова.
Тя подчерта, че екипът на БНТ работи неуморно 24 часа в денонощието, всеки ден от седмицата, за да отговори на очакванията на зрителите, като отбеляза, че през последните три месеца те са постигнали значителни успехи на обществено ниво, както и в международен контекст, спечелвайки домакинството на "Евровизия" през 2027 година.
Пламен Русев, основател на WEBIT FOUNDATION, изрази гордост, че Милотинова е част от общността на хора, които движат бъдещето напред.



