Милена Милотинова наградена с "WEBIT Changemakers"

Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи наградата "WEBIT Changemakers" за своя принос в глобалния имидж на България и успешната платформа за "Евровизия".

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

23 юни 2026 г. в 21:441 мин. четене0
Милена Милотинова наградена с "WEBIT Changemakers"
Снимка: БНТ Новини

Милена Милотинова, генерален директор на Българската национална телевизия (БНТ), бе отличена с наградата "WEBIT Changemakers" за нейния значителен принос за изграждането на позитивния глобален образ на България и утвърдването на добрия имидж на обществената телевизия.

Тази награда се присъжда в контекста на историите успех на България, особено свързани с участие в музикалния конкурс "Евровизия" през 2026 година.

Освен Милотинова, признание получиха и двама популярни водещи на БНТ: Бойко Василев от предаване "Панорама" и Мариана Векилска от "България в 60 минути", обявени за Двигатели на бъдещето.

„Това е признание не само за мен, това е признание за целия екип на Българската национална телевизия“, заяви Милена Милотинова.

Тя подчерта, че екипът на БНТ работи неуморно 24 часа в денонощието, всеки ден от седмицата, за да отговори на очакванията на зрителите, като отбеляза, че през последните три месеца те са постигнали значителни успехи на обществено ниво, както и в международен контекст, спечелвайки домакинството на "Евровизия" през 2027 година.

Пламен Русев, основател на WEBIT FOUNDATION, изрази гордост, че Милотинова е част от общността на хора, които движат бъдещето напред.

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката