Окръжен съд - Русе наложи глоба от 1000 евро на 22-годишен младеж за агресивно поведение на пътя, включващо физическа разправа. Нарушението се е случило на 7 май 2025 година в квартал "Дружба".
Инцидентът е започнал, когато пострадалият шофьор с инициали Е. е показал неприличен жест към младия мъж, управляващ джип "БМВ Х5". Провокираният подсъдим навлиза в насрещното движение и принуждава другия водач да отбие вдясно по улица "Даме Груев".
След блокиране на пътя, от инцидента произтича физическа разправа, при която нападателят нанася удари и отправя обиди към пострадалия. Всичко това е засечено от камерите за видеонаблюдение на Община Русе.
Видеозаписите и доказателствата от инцидента, сред които запис от видеорегистратор на пострадалия, стана основа за присъдата. Младият мъж получи не само глоба, но и лишаване от шофьорска книжка за период от шест месеца. Решението на съда е окончателно и не подлежи на обжалване.


