ГЕРБ ще ползва безплатно помещение в Бяла до края на мандата

Партия ГЕРБ ще използва общинско помещение в Бяла безвъзмездно до края на 52-рото Народно събрание, след решение на местния общински съвет.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

24 юни 2026 г. в 14:341 мин. четене0
ГЕРБ ще ползва безплатно помещение в Бяла до края на мандата
Снимка: DUNAVMOST

Политическата партия ГЕРБ ще разполага с безплатно общинско помещение в Бяла до края на мандата на 52-рото Народно събрание. Общинският съвет в града е насрочил сесия за гласуване на безвъзмездното предоставяне на имота, който е с площ 18 квадратни метра.

Помещението се намира в старата поликлиника на площад "Екзарх Йосиф І" 3 и ще бъде използвано от ГЕРБ без провеждане на търг или конкурс до окончателно разпускане на парламента.

Искане от партийния лидер

Процедурата стартира след внесено заявление от Георги Кръстев, областен координатор на ГЕРБ в Русе. В него се посочва, че в Бяла има свободна стая, която не е необходима за дейността на общината.

Тази стая е включена в Годишната програма за управление на общинската собственост, което прави предоставянето ѝ напълно легитимно.

Правна уредба

Законът за политическите партии позволява безвъзмездно предоставяне на помещения за дейности на политически сили, ако те отговарят на определени законови изисквания. Освен това, Законът за общинската собственост дава право на кметовете да предоставят свободни нежилищни имоти без търгове, когато става въпрос за офиси на политически партии.

Предстоящи стъпки

За валидността на споразумението е необходимо местните съветници да одобрят решението по време на предстоящата сесия. ГЕРБ ще може да използва помещението в бившата поликлиника до разпускането на 52-рото Народно събрание.

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката

Илияна Йотова: Българската екзархия трябва да се развива

Илияна Йотова: Българската екзархия трябва да се развива

На среща с настоятелството на фондацията на Българската екзархия, президентът Йиляна Йотова подчерта значението на предаването на родовата памет на младите поколения.

Редакцията24.06.2026 г., 15:3702 мин.