На заседание на Общинския съвет в Две могили, местните съветници избраха заместник-кмета Георги Великов да представлява администрацията в Общото събрание на съдружниците на водоснабдителното дружество "ВиК - Русе".
Събранието е насрочено за 29 юни, а в дневния ред са включени отчет на управителя, както и разглеждане на финансовите резултати за изминалата година. На основата на одиторския доклад ще бъде обсъдено разпределението на печалбата за финансовата 2025 година.
Дневен ред на заседанието
По време на сесията, съветниците разгледаха и приеха общо 16 докладни записки. Включена в тях е промяна в състава на постоянните комисии на Общинския съвет.
Също така, бяха изслушани отчетите на кметовете на селата Батишница и Каран Върбовка за миналата година. Одобрени бяха и резултатите от работата на детските градини в Две могили и село Баниска.
Социално подпомагане
В рамките на заседанието беше взето решение за безвъзмездно предоставяне за управление на движими вещи и имоти, собственост на общината. Освен това, съветниците гласуваха и за еднократна финансова помощ на две семейства с новородени деца.



