На 27 юни в село Батин се отбеляза празникът 'Ден на рибата', организиран от кмета Назми Шавков. Събитето събра десетки жители и посетители на площада пред кметството, които се насладиха на разнообразна програма и кулинарни специалитети.
Музикални изпълнения и млади таланти
Музикалната програма включваше участието на състави от местното читалище и пенсионерския клуб. Програмата бе обогатена с изпълнения на гости от Русе. За първи път на сцената се представиха и деца от читалището в Батин, които предизвикаха възторг с талантливите си изпълнения.
Официални гости на събитието
Празникът бе уважен от многобройни представители на местната власт и политики. Присъстваха кметът на община Борово Валентин Панайотов, народният представител Атидже Алиева-Вели, както и областният лидер на ДПС - Айдоан Джилил. Специално внимание бе обърнато и на представителите на РИОСВ - Русе.
Традиционна почерпка
Заключителната част на събитието включваше традиционна трапеза, на която присъстващите можеха да опитат рибена чорба и прясно изпържена риба. Ястията бяха приготвени с огромен труд и внимание от местни доброволци, които създадоха приятна атмосфера за всички на площада.



