Делян Добрев е подал заявление за прекратяване на правомощията си като народен представител в 52-рото Народно събрание, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ. Документът е регистриран в деловодството на парламента днес.
Очаква се да бъде проведено обсъждане и гласуване на темата в пленарна зала през настоящата седмица. Добрев обяви решението си по време на среща на младежката академия на ГЕРБ, проведена в Раковски в събота, подчертавайки, че се оттегля, за да предостави възможности на по-младите кадри в партията.



