Делян Добрев напуска Народното събрание

Делян Добрев подаде молба за напускане на депутатството в 52-рото Народно събрание, за да отдаде мястото си на млади кадри от ГЕРБ.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

22 юни 2026 г. в 15:381 мин. четене0
Делян Добрев напуска Народното събрание
Снимка: БНТ Новини

Делян Добрев е подал заявление за прекратяване на правомощията си като народен представител в 52-рото Народно събрание, съобщиха от пресцентъра на ГЕРБ. Документът е регистриран в деловодството на парламента днес.

Очаква се да бъде проведено обсъждане и гласуване на темата в пленарна зала през настоящата седмица. Добрев обяви решението си по време на среща на младежката академия на ГЕРБ, проведена в Раковски в събота, подчертавайки, че се оттегля, за да предостави възможности на по-младите кадри в партията.

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката