Четирима непълнолетни обвинени за побой над 72-годишен мъж

Районната прокуратура в Стара Загора повдига обвинения на четирима непълнолетни за нападение над мъж, вследствие на което той е със средна телесна повреда.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

23 юни 2026 г. в 15:021 мин. четене0
Четирима непълнолетни обвинени за побой над 72-годишен мъж
Снимка: БНТ Новини

Районната прокуратура в Стара Загора е започнала досъдебно производство относно нападение, при което 72-годишен мъж е получил средна телесна повреда. Инцидентът е стал на 17 юни, когато около 14:30 ч. е подаден сигнал на телефон 112 за възрастен човек, който е пострадал и се намира в безпомощно състояние.

Полицията, която пристигнала на място, установила, че мъжът е бил атакуван от четирима непознати младежи, които го напръскали със спрей и го ритали в гърба. Вследствие на нападението пострадалият загубил равновесие и паднал на земята. Той е настанен в болница с фрактура, която е квалифицирана като средна телесна повреда по смисъла на Наказателния кодекс.

Разследване и задържане

След бързо проведените оперативно-издирвателни действия, служителите на реда са идентифицирали предполагаемите извършители. Четиримата непълнолетни младежи, на възраст между 14 и 17 години, са задържани за срок до 24 часа по Закона за Министерството на вътрешните работи.

Районната прокуратура в Стара Загора възнамерява да повдигне обвинения на непълнолетните за причиняване на средна телесна повреда по хулигански подбуди. По хода на досъдебното производство вече са извършени множество процесуални действия, включително разпити на свидетели, изискване на медицинска документация и събиране на писмени доказателства.

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката