На 22 юни, в деня на лятното слънцестоене, рано сутринта, тракийското светилище Бегликташ посрещна лятото по внушителен начин. Първите слънчеви лъчи преминаха през естествения процеп на камъка Апостолташ, създавайки впечатляващ светлинен феномен.
Тази гледка, която е била наблюдавана от древните траки, се счита за част от техните обичаи за отбелязване на смяната на сезоните. Светилището Бегликташ е използвано и като астрономически календар, показващ важни дати през годината.
Днес, Бегликташ продължава да бъде привлекателно място, което впечатлява посетителите със своята уникална комбинация от история, природа и загадъчност. Изгряващото слънце в деня на слънцестоенето предлага незабравимо преживяване за десетките туристи, които посещават мястото.



