Бдение в памет на загиналите деца на магистрала "Тракия"

Спортен клуб "Славия" организира бдение в памет на две деца, загинали на магистрала "Тракия". Хора оставят цветя и плакати пред стадиона.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

25 юни 2026 г. в 20:061 мин. четене0
Бдение в памет на загиналите деца на магистрала "Тракия"
Снимка: БНТ Новини

На 25 юни 2026 г. спортен клуб "Славия" проведе бдение в памет на двете деца, загинали в тежка катастрофа на магистрала "Тракия". Това трагично събитие поставя множество въпроси относно безопасността на пътищата и ефективността на контрола от страна на органите на реда.

Децата, които бяха част от академията на клуба, пътуваха за турнир в Албена. В знак на съпричастност, хората оставиха цветя и венци на оградата на стадиона. Стотици се събраха, за да отдадат почит на загиналите момчета, като бяха закачени плакати с вдъхновяващи съобщения: „Сбогом, малки ангели“, „Вашият пламък няма да угасне“.

Президентът на клуба Венцислав Стефанов обяви едномесечен траур у тяхната школа. В контекста на тази трагедия, обществото остава разтревожено относно факторите, водещи до катастрофи по пътищата, и ще бъде проведено проучване за състоянието на пътя и мантинелите.

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката

Областна администрация в Бургас пое контрола над язовир Ахелой

Областна администрация в Бургас пое контрола над язовир Ахелой

Държавата възстанови контрола си върху част от язовир „Ахелой“ след години на незаконен риболов. Прекратен е договорът с фирма, извършвала дейност без правно основание.

Редакцията25.06.2026 г., 21:0702 мин.