На 25 юни 2026 г. спортен клуб "Славия" проведе бдение в памет на двете деца, загинали в тежка катастрофа на магистрала "Тракия". Това трагично събитие поставя множество въпроси относно безопасността на пътищата и ефективността на контрола от страна на органите на реда.
Децата, които бяха част от академията на клуба, пътуваха за турнир в Албена. В знак на съпричастност, хората оставиха цветя и венци на оградата на стадиона. Стотици се събраха, за да отдадат почит на загиналите момчета, като бяха закачени плакати с вдъхновяващи съобщения: „Сбогом, малки ангели“, „Вашият пламък няма да угасне“.
Президентът на клуба Венцислав Стефанов обяви едномесечен траур у тяхната школа. В контекста на тази трагедия, обществото остава разтревожено относно факторите, водещи до катастрофи по пътищата, и ще бъде проведено проучване за състоянието на пътя и мантинелите.



