Директорът и заместник-директорът на ВиК - Несебър бяха арестувани по време на полицейска акция, по време на която стана ясно, че двамата служители са задържани заради изнудване на инвеститор от село Кошарица.
Според информация от Окръжна прокуратура - Бургас, разследването за корупционната схема е в ход. Двамата служители били заловени с белязани пари, за които се смята, че са поискани в замяна на разрешение за присъединяване на обект към водопреносната мрежа.
Разследване и временно задържане
Първоначалните данни за операцията се появили в социалните мрежи, където граждани публикували кадри от действията на органите на реда. Властите обаче не давали информация, докато не приключат начален процесуално-следствени действия.
По предварителни данни, ръководството на ВиК - Несебър е отказвало да обработва документи на инвеститори без финансов стимул. На изнудвания бизнесмен дори не било позволено да внесе официално документите си преди да предаде искания подкуп.
Очаквания относно обвиненията
Днешният ден ще покаже официалните подробности за акцията и повдигнатите обвинения, след приключване на всички планирани обиски и разпити.



