Американските самолети-цистерни, разположени на летище Васил Левски, ще напуснат България в срок от шест дни. Тази информация бе обявена от премиера Румен Радев по време на днешното правителствено заседание.
Румен Радев уточни, че правителството е в постоянен диалог с американската страна. Според него, самолетите ще останат на летището до края на месеца, но Съединените щати ще продължат да бъдат важен стратегически съюзник на България в сферата на сигурността. "САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността и ключов партньор в енергетиката, икономиката, високите технологии и изкуствения интелект," каза Радев.


