Американските самолети-цистерни ще напуснат София в близките дни

Американските военни самолети-цистерни ще напуснат летище Васил Левски до шест дни, съобщи премиерът Румен Радев на заседание на правителството.

Р

Редакцията

Екипът на Sofia Wire

24 юни 2026 г. в 11:281 мин. четене0
Американските самолети-цистерни ще напуснат София в близките дни
Снимка: БНТ Новини

Американските самолети-цистерни, разположени на летище Васил Левски, ще напуснат България в срок от шест дни. Тази информация бе обявена от премиера Румен Радев по време на днешното правителствено заседание.

Румен Радев уточни, че правителството е в постоянен диалог с американската страна. Според него, самолетите ще останат на летището до края на месеца, но Съединените щати ще продължат да бъдат важен стратегически съюзник на България в сферата на сигурността. "САЩ остават наш стратегически съюзник в сигурността и ключов партньор в енергетиката, икономиката, високите технологии и изкуствения интелект," каза Радев.

Р

За автора

Редакцията

Новини и анализи, подготвени от редакционния екип на Sofia Wire.

Още от рубриката